• ...umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość...

  Stosik biblioteczny # 6


  Wreszcie się udało. Zredukowałam liczbę wypożyczanych z biblioteki książek do liczby poniżej 10 i jednego stosika: 


  Tym razem na stosiku głównie literatura faktu: 
  - Polskie firmy rodzinne - książka o polskich firmach rzemieślniczych z tradycjami, wypożyczona trochę z ciekawości, a trochę z zainteresowań zawodowych
  - Seks i cytadela - o seksie w świecie arabskim 
  - Indonezja itd. - reportaż o Indonezji, właśnie skończony, recenzja wkrótce
  - Nowy car - najnowsza biografia Wladimira Putina
  - Ostatni lampart - to z kolei biografia Giuseppe di Lampedusa, autora Lamparta
  - Tulipanowy wirus - wreszcie jakaś powieść, dosyć przeciętna szczerze mówiąc
  - House of cards. Ostatnie rozdanie - ostatnia część książkowego cyklu Michaela Dobbsa  

  Są też nowe nabytki z księgarni (oraz przede wszystkim perfumerii ;), ale o tym w osobnym poście ...

  8 komentarze:

  1. Tym razem chyba odpuszczę i poczekam na stosik księgarniany :) Interesuje mnie w sumie "Tulipanowy wirus", ale skoro przeciętna, to sobie odpuszczam :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Myślałam, że Tulipanowy wirus to powieść historyczna, a ona ma tylko wątek historyczny, związany z handlem tulipanami w XVII-wiecznej Holandii. Oczywiście to, że książka dzieje się współcześnie nie jest niczym złym, ale ta powieść jakoś zrobiła na mnie wrażenie, że jest jakoś tak naprędce sklecona. Przeczytałam ją praktycznie w jeden dzień.

    Usuń
  2. Biblioteki są super, ciekawa jestem jak odbierzesz House of cards

   OdpowiedzUsuń
  3. Książka poświęcona firmom rodzinnym może mi się spodobać.

   OdpowiedzUsuń
  4. W bibliotece osiedlowej (to jedna z 63 filii Wrocławskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej) mogę wypożyczyć max 5 tytułów na raz na jedną kartę. Jednak idąc do innej filii (mieszczącej się ok. 1 km) też mogę wybrać 5. Ostatni się dowiedziałam, że jednocześnie mogę mieć wypożyczonych 15 książek. Nie wiem czy to dużo czy mało. W zanadrzu mam jeszcze kartę do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. U nas ostatnio też podnieśli limit do 5-ciu książek (ciekawe), ale nie wiem, czy podnieśli też limit na wszystkie filie łącznie, bo jeśli u nas jest filii z 30, a ja sama grasuję po 10-ciu, to mogłoby mi go braknąć ;)

    Usuń
  5. Ja mam trochę wyższy stosik, ale to dlatego, że niedawno natknęłam się na księgarnię, w której wyprzedają książki i ceny są od złotówki! Poza tym odwiedziłam bibliotekę i tak się nazbierało :) Miłego czytania! :)

   http://tekstykultury.pl/

   OdpowiedzUsuń
  6. Z tego zestawu, najchętniej przeczytałabym książkę o Indonezji. Niewiele wiem o tym kraju.

   OdpowiedzUsuń

   

  About Me

  Moje zdjęcie
  Katowice, Śląsk
  Mól książkowy starej daty. Z urodzenia i zamieszkania Ślązaczka, choć serce ciągnie mnie w góry. Kocham przyrodę, ciepło i słońce. Zachwycają mnie krajobrazy południowej Europy, jestem italofilką. Uwielbiam koty i żałuję, że mam zbyt małe mieszkanie, by przygarnąć jeszcze co najmniej jednego. Najlepiej rudzielca :) Kontakt do mnie: joly_fh@gazeta.pl