• ...umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość...

  Literacka drużyna marzeń


  Ja tu o piłce nożnej, a tymczasem wydawnictwo Penguin wpadło na pomysł literackich mistrzostw świata dla tych, co Mundialu nie oglądają. Nie wiem wprawdzie na czym dokładnie miałyby polegać te mistrzostwa, ale sama podczas meczów podczytuję książki (choć w trakcie trwających rozgrywek mecze są tak ciekawe, że właściwie się nie da), więc chętnie bym się pobawiła. Wytypowano już drużyny narodowe takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, czy USA, w skład których wchodzą najwięksi pisarze... Moim zdaniem nie do pobicia są jedenastki z Wielkiej Brytanii, Francji i z Rosji. 


  Najciekawsza byłam oczywiście reprezentacji Italii - rzecz jasna znaleźli się w niej i Dante, i Boccacccio, i Umberto Eco, ale i pisarze, o których nie słyszałam. 


  Najśmieszniej jest w przypadku Grecji, gdzie średnia wieku pisarzy zakwalifikowanych do reprezentacji wynosi z 2000 lat. Z kolei w reprezentacji Niemiec zdecydowanie brakuje Goethego.


  Zauważyliście, że wszystkie drużyny są tak samo ustawione taktycznie?

  Moja jedenastka (ale to by się kwalifikowało raczej do Ligi Mistrzów, niż do MŚ): 

  Szymon Hołownia - na bramce
  Gabriel Garcia Marquez - obrona 
  Philippa Gregory - obrona 
  Aleksander Dumas - obrona
  Isabel Allende - obrona
  William Shakespeare - środkowy rozgrywający
  Elżbieta Cherezińska - pomocnik
  Joanne R.R. Rowling  - pomocnik
  George R.R. Martin - atak
  Arthur Conan Doyle - atak
  Steven Saylor - atak

  źr: https://twitter.com/hashtag/penguincupnews?src=hash

  1 komentarze:

  1. Połączenie piłki nożnej i literatury jest karkołomne, ale i zabawne.

   OdpowiedzUsuń

   

  About Me

  Moje zdjęcie
  Katowice, Śląsk
  Mól książkowy starej daty. Z urodzenia i zamieszkania Ślązaczka, choć serce ciągnie mnie w góry. Kocham przyrodę, ciepło i słońce. Zachwycają mnie krajobrazy południowej Europy, jestem italofilką. Uwielbiam koty i żałuję, że mam zbyt małe mieszkanie, by przygarnąć jeszcze co najmniej jednego. Najlepiej rudzielca :) Kontakt do mnie: joly_fh@gazeta.pl